Záujem o slovenské aquaparky stúpa. Akými atrakciami najviac lákajú?

0
1562
slovenske_aquaparky_lakaju

Prázdniny odštartovali, dni sú poriadne horúce a rovnako horúcou voľbou Slovákov sú pri plánovaní dovoleniek a výletov doma stále viac aquaparky – prázdninujúce deti sa tu vybláznia na všemožných toboganoch a atrakciách a rodičia (už menej nadšení z voľných letných dní) si môžu oddýchnuť pri bazénoch, wellnesse či pri bare.

Čo hovoria o obľube aquaparkov dostupné čísla?

Záujem o vodné parky každým rokom stúpa, čo jednoznačne dokazujú rôzne prieskumy a ankety – len na najznámejšom zľavovom portáli minuli Slováci v roku 2017 na nákup lístkov do aquaparkov viac ako milión eur, ich koncentrácia na území Slovenska je porovnateľná s množstvom vodných parkov vo svete a už v prvých mesiacoch roka 2018 bol evidovaný 26 % nárast predaja oproti roku 2017. To všetko je dôkazom toho, že vodné parky sú obľúbené stále viac a to počas celého roka. Celkovo je naprieč našou krajinou na výber z 15 aquaparkov, teraz sa však pozrime na dve slovenské aquaparkové „naj“ a na to, čo všetko tu na návštevníkov túto sezónu čaká.

aquapark-besenova

Ponuka na trhu je obrovská. Ako sa pripravujú slovenské aquaparky?

Na okraji Liptovského Mikuláša, v jednej z najvzácnejších oblastí minerálnych vôd na Slovensku, leží dlhodobo najnavštevovanejší aquapark – Tatralandia, ktorý sa môže zároveň pýšiť i titulom najväčší. S rozlohou až 7 hektárov totiž dokáže privítať naraz až 5000 návštevníkov, na ktorých je pripravených 14 bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou, 26 toboganov a šmýkačiek, Keltský saunový svet, bary, ležadlá (na súši i pod vodou), ale aj Tropical Paradise, ktorého dominantou a lákadlom je „stroskotaný“ vrak lode, kde je možné si zašnorchlovať a v podvodnom akváriu pozorovať pravé koraly, mušle, sasanky a farebné rybičky. A čo by to bol za vrak lode bez strateného pokladu.

tatralandia-aquapark

Aby nezaostal so svojou stálou ponukou, toto leto je každý deň pripravený celodenný animačný program pre malých aj veľkých, môžete sa tiež naučiť surfovať na vlnách a nesmie chýbať ani letný festival – festival WOOOW, v rámci ktorého zavíta do aquaparku každý víkend iný známy hudobný hosť (Dominika Mirgová, DJ EKG, Miro Jaroš, King Shaolin…) a roztancuje vás rovno v bazénoch – proste letná párty, ako sa patrí.

tatralandia-animacny-program

TIP: Voda v Tatralandii má na organizmus blahodarné účinky, či už na dýchanie, ale i kožné a zápalové ochorenia, pričom v dvoch bazénoch je dokonca voda slaná. Ukrýva v sebe pozostatky zlúčenín pravekého mora, ktoré tu ležalo pred 40 miliónmi rokov, a kúpeľ v ktorom odbúrava únavu – a, dámy, pozor – aj celulitídu.

tatralandia-tobogany

wellness-tatralandia

Trendy kážu relaxovať v harmónii s telom i dušou

Kúsok od Ružomberku nájdete Vodný park Bešeňová, ktorý má väčšina z nás vrytý v pamäti ako zábavný aquapark s atrakciami, a zabúda na veľmi podstatnú zložku, ktorá ho robí oázou relaxácie, zdravia a meditácie. Niet sa čomu čudovať, keďže ponúka pestrú škálu zážitkov – 9 bazénov a tobogan s dĺžkou 200 metrov a výškou 30 metrov, nesúci titul „najdlhší tobogan na Slovensku“. Vyskúšať môžete raftovanie, potápanie za pomoci skúseného inštruktora, alebo sa spustiť na bubline, ku ktorej pribudlo i nové animačné pódium, kde sa počas leta predstavia rôzne známe tváre v rámci série podujatí „Leto v pohybe“. Novinkou letnej sezóny 2019 je Detský svet so skákacími hradmi, trampolínami, pieskoviskom, šmýkačkami, stanmi a len kúsok od neho čaká Zookontakt – mini zoo, kde (nielen) deti môžu spoznať i pohladkať zvieratká exotické (papagáje, korytnačky, emu) i domáce.

tobogany-besenova-vodny-park

minizoo-besenova-vodny-park

Veľmi dôležitou súčasťou je však aj relaxačná a ozdravujúca tvár vodného parku. Bešeňová je okrem liečivej termálnej vody so svojou holistickou koncepciou, ktorej poslaním je naplniť potreby, túžby a želania ako tela, tak i ducha a mysle, špeciálne navrhnutým miestom pre oddych a regeneráciu. V oddelenej časti vodného parku môžete absolvovať rôzne wellness, spa a saunové procedúry. Dobrou správou pre dospelých milovníkov saunovania je počas leta „Noc saunových rituálov“, 4-hodinové nočné saunovanie v spoločnosti saunamastera s bohatým výberom rituálov, procedúr a peelingov. Ďalšou z lákavých noviniek je letná záhrada s výrivkami, suchá sauna ruská baňa a starobylá procedúra metličkovania.

galeria-thermal-vodny-park-besenova

tobogany-besenova-vodny-park
Saunový rituál
TIP: Vďaka vernostným zľavovým programom, ktoré mnohé aquaparky ponúkajú, získate tie najvýhodnejšie ceny ubytovania a bonusy. Pre vodné parky Bešeňová a Tatralandia vám odporúčame pozrieť si výhody programu GOPASS.

saunovy-ritual-besenova

saunovy-ritual-besenova

saunovy-ritual-besenova
Nočné saunovanie so saunmajstrom

Ak sa rozhodnete spojiť ubytovanie s návštevou vodného parku, určite vás poteší tohtoročná novinka v hoteli Bešeňová a Galeria Thermal, ktoré ponúkajú neobmedzené vstupy do vodného parku v cene ubytovania.

ruska-bana-sauna-vodny-park-besenova
Suchá sauna ruská baňa
slnecna-zahrada-s-virivkami-vodny-park-besenova
Slečná záhrada s vírivkami

Či už v Tatralandii, Vodnom parku Bešeňová, alebo ďalších slovenských aquaparkoch – atrakcií je tak veľa, že najlepším spôsobom, ako zistiť, čo sú zač a aké neuveriteľné zážitky so sebou prinášajú, je ich návšteva. Mnohé navyše ležia v obklopení krásnou slovenskou prírodou a ponúkajú možnosti mnohých výletov do okolia.