Jarný golf s čarom prebúdzajúcej sa prírody

0
160

Prišla jar. Kalendár spočítal zime všetky jej dni a z golfových areálov postupne zmizol sneh. Zo zimného spánku sa postupne prebrala nielen príroda, ale aj prví golfisti.  Tí šikovnejší už stihli oprášiť bagy a odohrať prvé hry na prebúdzajúcich sa greeenoch.  V Golf Resorte Ostravice aj v Golf Resorte Kaskáda už otvorili všetkých 18/27 jamiek na letné greeny.

Aj keď aprílové a niekedy aj májové počasie ešte každý deň dokáže priniesť prekvapenia v podobe všetkých štyroch ročných období, golfové ihriská už majú v rukách greenkeeperi, ktorých jedinou starosťou je dostať ihriská čo najskôr do najlepšej možnej kondície.

 

„Golfisti sa po zime, ktorá im kvôli pandémii nedopriala veľa cestovania za zážitkami po exotických golfových destináciách, už nevedeli dočkať prvých odpalov na svojich obľúbených domácich ihriskách. Tak ako pred rokom aj tento rok má golf všetky předpoklady stať sa skvelým spôsobom, ako sa vysporiadať s dobou, ktorej vládne home office, call-y a online meetingy,“ hovorí s úsmevom Petra Kantorová, manažérka golfových rezortov Kaskáda a Ostravice.

Na rozdiel od sterilného online prostredia je golfová hra v prebúdzajúcej sa prírode plnej kvitnúcich stromov a vôní doslova balzamom na dušu. Na to, aby aj samotná hra prinášala tie najkrajšie pôžitky, však musí začať včas “čarovať“ aj head greenkeeper so svojím tímom, pretože prebrať golfové ihrisko zo zimného spánku nie je jednoduchá úloha.

A tak kým golfisti sa po zime sústreďujú na to, aby si pripomenuli svoj výnimočný švih, precízny putt alebo aby prekonali kolegu dĺžkou jarného odpalu na driving range, greeny zatiaľ absolvujú svoje pravidelné jarné rituály.

„Prebrať ihrisko do stavu, aby bola hra na ňom radosťou, znamená nepodceniť ani jednu maličkosť. Po roztopení snehu je dôležité zistiť, v akom stave ihrisko prežilo zimu, upratať hrubé nečistoty. Hneď na začiatku sme prebudili trávnatý porast zo zimného spánku prvým kosením, ktorým sme upravili green a fairway.  Dopriali sme im dôležité živiny, vyčesali sme trávu z roughu, aby sme uvoľnili cestu slnečným lúčom a dažďu, vertikutovali a zapieskovali odpaliská. Máme za sebou úpravy a označenie vodných prekážok a biotopov, aerifikáciu greenov, doplnenie piesku do bunkrov a ďalšie drobnosti. Na jar pripravujeme tiež celosezónny plán kosenia, ktorým sa snažíme behom sezóny riadiť. Plánujeme vďaka tomu tiež rozšíriť hracie plochy na ihrisku a zväčšiť greeny. Každý z nášho tímu vie, čo má robiť a cieľ máme len jediný – aby všetci golfisti mali z hry na našom ihrisku len tie najkrajšie zážitky,“ vysvetlila tradičné jarné rituály Golf Resortu Ostravice Petra Kantorová.

To, že jar je tu a spolu s ňou aj možnosť venovať sa po zimnej prestávke golfu, je skvelá správa. Ďalšou je fakt, že vďaka postupnému uvoľňovaniu protipandemických opatrení sa už vo flajte na ihriskách v Českej republike môžu stretnúť opäť aj štyria hráči a na golfové ihriská môžu pricestovať aj z iných okresov. Ak k tomu pripočítame možnosť hry v prvých týždňoch po otvorení za znížené „jarné ceny“, bohatú ponuku golfových a pobytových balíčkov v Golf Resorte Ostravice, Golf Resorte Kaskáda plus možnosť využiť hru aj na partnerských ihriskách TMR v Olomouci a v Skalici, vyhliadky na parádne golfové zážitky pre začínajúcich i skúsených golfistov vyzerajú byť viac ako sľubné. Viac detailov TU.