Ako sa schladiť v horúcom lete? Ponúkame 9 tipov do štyroch krajín

0
503

Existuje veľa spôsobov, ako sa v lete dá bojovať s nudou a vysokými teplotami. Máme pre vás 9 tipov, ktoré majú jedno spoločné – Gopass. Táto malá kartička zo známeho vernostného programu môže byť pre vás originálnym sprievodcom za tými najkrajšími zážitkami a zároveň najvýhodnejšími benefitmi vo vychytených strediskách v štyroch krajinách. Neveríte? Presvedčte sa spolu s nami.

Lyžovačka na ľadovci je v týchto horúčavách tou správnou voľbou pre každého

Máte dosť horúčav a radi by ste si vyskúšali v lete niečo na toto ročné obdobie bláznivé a zároveň dostatočne chladivé? Čo takto lyžovačka v plavkách? Ak si trúfate, prečo nie! Áno, aj v letných mesiacoch si môžete užiť oblúky na snehu a nechať sa pritom rozmaznávať slnečnými lúčmi. Túto možnosť vám ponúka jediný ľadovec v rakúskom Korutánsku – Mölltaler Gletscher.

Stredisko, v ktorom môžete okrem turistov v tomto období stretnúť aj lyžiarske reprezentácie z rôznych krajín, vás očarí nielen lyžovačkou či novootvoreným SNOWPARKOM, ale aj nádhernými panorámami všade navôkol.

Sediac na terase panoramatickej reštaurácie Eissee vás schladí nielen príjemný vetrík ale aj pohľad na štíty rakúskych Álp pokrytých večným snehom.

Rýchla jazda a špliechajúca voda na toboganoch majú chladivý efekt

Voda – sladká, slaná, termálna. Môžete si vybrať, ktorý z troch druhov vody vás osvieži v najväčších akvaparkoch na Liptove. Okrem leňošenia v bazénoch sa môžete schladiť aj vďaka atrakciám, ktoré na vás v oboch akvaparkoch čakajú. V Tatralandii je to neuveriteľných 28 toboganov a šmýkačiek vrátane veže s MEGA toboganmi Delphin a 4family, aké nájdete napríklad aj v Dubaji či na Tenerife.

Spustiť sa na obrovských raftoch z výšky takmer 7 poschodového paneláku chce odvahu, ale môžete si byť istí , že vďaka adrenalínu zabudnete aj na horúčavu – a keby aj nie, rýchla jazda vás určite schladí. Kopu zážitkov sľubuje aj 30 metrov vysoká toboganová veža vo Vodnom parku Bešeňová s celkovou dĺžkou toboganov viac ako 1 km, vrátane najdlhšieho toboganu na Slovensku.

V Bešeňovej si okrem 15 toboganov môžete užiť aj pravé vlny – v Stane zábavy na vás v obrovskom bazéne čaká jedinečný zážitok a atmosféra morských vĺn, ktoré vás schladia a myšlienkami odnesú do vysnívaného morského letoviska.

Až na strechu Vysokých alebo Nízkych Tatier

Schladiť sa do hôr. Výborný nápad pre všetkých milovníkov turistiky, ktorí vedia, že práve hory sú skvelým únikom pred rozpálenými ulicami našich miest. Vyberiete sa na Chopok? Je na Vás, či prídete na vrchol lanovkami z Horehronia alebo z Liptova, okrem príjemného schladenia vás v Rotunde čaká aj skvelé jedlo a nekonečné výhľady na všetky svetové strany.

Ak počasie dá, pokocháte sa aj Vysokými Tatrami, kam môžete zamieriť hneď potom. Ak chcete zostať verní tradícii a zažiť na vrchole napríklad skvelú kávu, odporúčame navštíviť Lomnický štít. Do nadmorskej výšky 2634m vás vyvezie ikonická visutá lanovka a na samotnej streche Tatier sa poprechádzate s výhľadmi do nádherných tatranských dolín aj ďalekého okolia susedných štátov.

Schladení príjemným vánkom stúpajúcim zo strmých skalných zrázov si oddýchnete v kaviarni Dedo a pri ceste späť sa prichytíte pri hriešnej myšlienke, kedy sa na Lomničák vrátite opäť. A možno vás zláka aj výnimočná príležitosť zažiť noc na Lomnickom štíte v jednom z dvoch originálnych apartmánov.

Príjemne sa schladiť dokážete aj pri zjazde na bajku!

Horské stredisko Szczyrk nájdete v Poľsku, z Oravy čoby kameňom dohodil. Poľský Aspen – čo sa lyžiarskej ponuky týka – sa v lete mení na magnet pre všetkých bajkerov. Za všetko môžu novovybudované singletracky pre všetkých, ktorí to s bajkom vedia alebo sa ešte len snažia naučiť.

Pre tých druhých sú dokonca v Szczyrku pripravené aj jednodňové kurzy pod vedením ostrieľaných jazdcov, ktorí vás radi zasvätia do tajov adrenalínovej jazdy.

Spolu 13 km Szczyrk Enduro Trails by Trek vás kráľovsky schladí a napumpuje adrenalínom. Je na vás čo si vyberiete. Tajný tip: Hotel Ski&Bike Gronie len pár metrov od lanovky, ktorý v cene ubytovania ponúka už aj celodenný bajkový lístok na lanovky!

Ak máte radšej pokojnejšiu jazdu, skvelým miestom na relax je aj populárne české lyžiarske stredisko Skiareál Špindlerův Mlýn. Cyklisti sú vítaní na všetkých lanovkách v areáli, pričom bicykle sú prevážané zdarma.

Od horných staníc lanoviek sa môžete pohodlne vydať  na nenáročné výlety nádhernou prírodou po hrebeňoch Krkonôš s dychberúcimi výhľadmi. Na výber máte z množstva cyklotrás pre rekreačných cyklistov i tých, ktorí si trúfajú schladiť sa na dlhších okruhoch.

Do pozornosti odporúčame permanentku CYKLOTOUR – vďaka ktorej si užijete príjemný 25 km okruh a v najnáročnejších častiach sa vyveziete dvomi lanovkami. V Špindli neobídu skrátka ani milovníci adrenalínu – Špindl Bike park bude pre nich to pravé!

Čo takto schladiť sa na Morave?  

Predstavte si divokú jazdu perejami zakončenú prepadom do priepasti. Máte dosť odvahy? Alebo si vychutnáte jazdu vo dvojici pod hviezdnym nebom? Tobogany a šmýkačky od výmyslu sveta na vás čakajú v slávnom Aqualande Moravia. Toto leto tam otvorili nový areál, ktorý je dvojnásobne väčší ako doteraz.

Najväčším lákadlom je nový unikátny rodinný tobogan High Five dlhý 242 metrov – zveziete sa päťkrát do kopca i z kopca a jazda na ňom pripomína horskú dráhu. Presvištíte ňou tak rýchlo, že o príjemné schladenie určite nebude núdza.  A ak by ste chceli ešte viac, na výber budete mať z veľkého množstva bazénov určených na relax, šport i ďalšie šantenie.

Dolinou Baby Jagi

Pamätáte si rozprávku o zlovestnej Babe Jage? Kým v jej pôvodnom rozprávkovom medenom kotlíku bolo skutočne horúco, na vodnej atrakcii v najväčšom tematickom zábavnom parku v Poľsku v Legendii v poľskom Chorzowe zažijete pravý opak!

Novučičká vodná atrakcia nesúca meno Baby Jagi vás zaručene schladí počas nezabudnuteľného splavu divokou riekou s perejami a v medenom kotlíku spoznáte na divokej rieke dobrú a zlú tvár tejto čarodejnice. Odhaľte jej najväčšie tajomstvá a objavte krajinu mýtických duchov ukrytých v Doline Baby Jagi.