Unikátny holistický hotel v rámci Slovenska vás naučí prepojiť telo, ducha i myseľ

0
2177
unikatny-holisticky-hotel-slovensko

To, že sa každý sektor snaží napredovať a neustále prinášať do svojho biznisu nové, inovatívne a atraktívne prvky, je úplnou samozrejmosťou – výnimkou nie je ani hotelierstvo. Ženie ich k tomu jedno – snaha nadpriemerne naplniť potreby, túžby a želania tela, ducha i mysle každého zákazníka, a presne to sú tri ťažiskové elementy holistického konceptu hotelov.

unikatny-holisticky-hotel-slovensko

Holistický koncept = záleží na všetkom

Celé tajomstvo holistického konceptu tkvie v tom, že záleží na všetkom – pri jeho aplikovaní v rámci hotela je teda nutné nazerať na človeka-hosťa komplexne, nielen snažiť sa naplniť jeho žalúdok prvotriednou gastronómiou, všetko staviť na dych berúci výhľad na panorámu prírody alebo postaviť na piedestál wellness. Nie. Úroveň všetkých poskytovaných služieb musí byť vyšperkovaná do dokonalosti tak, aby mohol klient dosiahnuť stav „absolútneho relaxu“.

unikatny-holisticky-hotel-slovensko

Etalón holistického konceptu hotela v slovenskej praxi

Teoretická báza holistického konceptu je už dávno definovaná v marketingových „bibliách“, no jej praktické zhmotnenie sa líši jednak v závislosti od odvetvia podnikania, no najmä od kreativity a progresívnej vízie ľudí v manažmente. V slovenskom kontexte je ukážkou toho, ako aplikovať holistickú filozofiu do praxe hotel Galeria Thermal v Bešeňovej, ktorý je jediným hotelom na Slovensku, ktorý uplatňuje tieto princípy. Vďaka polohe disponuje hotel blahodarnou geotermálnou vodou a výhľadom na Chopok a Chočské vrchy, no všetko ostatné je už v réžii ľudí, ktorí stoja za chodom hotelu. A čo je to „všetko ostatné“?

unikatny-holisticky-hotel-slovensko

Holistické stravovanie – prvý krok na ceste k rovnováhe fyzického a emocionálneho zdravia

V hoteli sa riadia ich vlastným „holistickým desatorom“, ktoré „káže“ nahrádzať cukor ovocím, variť len z čerstvých a lokálnych ekologických surovín s minimálnym tepelným spracovaním, znížiť príjem sodíka či kofeínu a polotovary – tie sú v „holistickom menu“ tabu. Celý deň majú hostia prísun vody, čajov, ale aj sezónneho ovocia a zeleniny vo Fresh zóne.

unikatny-holisticky-hotel-slovensko

TIP: V saunovom svete tohto holisticky zmýšľajúceho hotela sa môžu vysaunovať aj najmenší – vstup do sáun pre deti od 6 do 12 rokov je možný počas prvej hodiny od otvorenia prevádzky.

unikatny-holisticky-hotel-slovensko

Holistický wellness – to je neohraničený vesmír ozdravujúcich rituálov

V hoteli, ktorý sa riadi holistickou filozofiou, sa vo wellness nedočkáte „len“ sáun, bazénov či vírivky – tu sa regenerácia tela, ducha i duše posúva na celkom nový level. Dúšok zdravia v súkromí, za dverami vašej izby v privátnom bazéne s geotermálnou vodou s teplotou +/- 38 °C, to je len omrvinka z toho sladkého holistického koláča. V spolupráci s odborníkmi a saunamastermi vznikli tiež jedinečné ozdravujúce wellness rituály, medzi nimi napríklad procedúra energie zvuku, pri ktorej vás hlboko relaxačné účinky jedinečných tónov zeme privedú do meditatívneho stavu, ale i bylinkový rituál, peelingová procedúra, muzikoterapia pohladenie vetra či „show ritual“, počas ktorej bude vaša myseľ v horúcej saune úplne zamestnaná aromaterapiou doplnenou o štipku humoru.

unikatny-holisticky-hotel-slovensko

TIP: Blahodarné účinky holistických wellness procedúr si môžete vychutnať aj priamo na hotelovej izbe alebo navštívte peeling workshop, v rámci ktorého sa naučíte vyrobiť si vlastný peeling podľa svojich osobných preferencií.

unikatny-holisticky-hotel-slovensko

Nuž, a bodkou (alebo skôr štartom?) sú izby – svetlé, priestranné a vzdušné, v ktorých sa kombinuje liptovská príroda – a to v doplnkoch interiéru s tatranskou galériou za vysokými oknami.

https://www.instagram.com/p/Bskwxt2HPjN/