Golf nie je len pre milionárov – dôvody, prečo ho skúsiť

0
938
golf-preco-vyskusat

To, že má golf nálepku športu pre bohatých, majú pravdepodobne na svedomí médiá – práve tie nám ukazujú zábery z turnajov rôznych celebrít a bežných ľudí hrať golf nevidíme. To však neznamená, že ho nehrajú. Pravda je taká, že golf nie je o nič drahší šport než napríklad tenis, lyžovanie, potápanie alebo cyklistika – tak, ako potrebujete výbavu na lyžovačku, presne tak ju potrebujete aj na golf – a to, či si ju nakúpite za 250, 500 alebo 5000 eur, je už len na vás.

preco-vyskusat-golf

Na začiatok nepotrebujete kompletnú výbavu

Každý šport si vyžaduje adekvátne športové vybavenie a ani golf nie je výnimkou. Golfová výbava zahŕňa palice, loptičky, golfový bag a oblečenie v duchu pohodlnej elegancie. Ak sa však rozhodnete začať s golfom, nemusíte si hneď nakúpiť komplet celú výbavu – takmer každý golfový klub alebo akadémia vám vedia potrebnú výbavu zapožičať. A až keď vás to naozaj chytí, potom si nakúpite vlastnú výbavu – buď si kúpite celú sadu palíc alebo len polsadu, k tomu aspoň 3 loptičky, golfovú rukavicu, golfové topánky, ktoré sa vám na mokrej tráve nebudú kĺzať, bag so sklápacími nožičkami, aby ste ho nemuseli klásť na mokrú zem a samozrejme oblečenie, ktoré vôbec nemusí byť drahé, značkové, no malo by byť v súlade s etiketou a nepísaným golfovým protokolom.

TIP: Zrátali sme ceny položiek základnej golfovej výbavy,  t.j. polovičného setu palíc (149 €), bagu (97 €), 3 loptičiek (8 €), rukavíc (15 €), topánok (45 €) a dostali sme sumu 314 €. Pre porovnanie – cena za základnú lyžiarsku výbavu (lyže, lyžiarky, palice, prilba, okuliare) je 363 €. V oboch prípadoch sme pracovali s najnižšími cenami.

golfova-vybava

Tajomstvo dlhovekosti – ako každý šport, aj hranie golfu má pozitívne účinky na zdravie

Hranie golfu, to nie je len samotný odpal, ktorý napadne ako prvý asi každému z nás. Golf skrýva niekoľko hodinové prechádzanie sa po greene, často aj v kopcovitom teréne – keď si zoberieme hru vo formáte 18-tich jamiek, ktorá trvá 4 až 5 hodín, hráč prejde aj 6 či 8 kilometrov (a to je už poriadna prechádzka). Prechádzanie sa rovnomerne zaťažuje telo, a práve preto je golf výbornou voľbou pre ľudí v strednom a vyššom veku, ktorí si už netrúfajú na extra intenzívne športy, ale nechcú s fyzickou aktivitou úplne seknúť. Pravidelné hranie golfu pomáha zostať fit, zlepšuje vytrvalosť, okysličuje organizmus, zlepšuje koncentráciu, odbúrava nielen tuk, ale aj zlú náladu – jasným dôkazom blahodarného pôsobenia golfu na zdravie je výsledok švédskej štúdie, ktorá ukázala, že golfisti (muži i ženy) žijú v priemere o 5 rokov viac, než negolfisti.

TIP: Z hľadiska psychológie farieb je zelená farbou, ktorá na človeka pôsobí upokojujúco, vnáša harmóniu, navodzuje rovnováhu, upokojuje nervový systém, Aj to môže byť dôvod, prečo hranie golfu zbaví človeka stresu, úzkosti i depresie – veď je po celý čas obklopený nekonečnou zelenou trávou.

hranie-golfu-zdravie-benefity

A bonus – spoznáte nových ľudí, takže okrem kondičky môžete posilňovať aj medziľudské vzťahy. Je veľa príjemných miest na Slovensku aj v okolí, kde ho môžete vyskúšať. Ak nájdete golfový rezort s širšou ponukou aktít na trávanie voľného času, zobrať zo sebou môžete pokojne celú rodinu. Kým vy sa budete venovať zlepšovaniu svojej golfovej techniky, deti sa môžu hrať po okolí, bicyklovať či zúčastniť sa animačného programu. Rodinná dovolenka ako vyšitá.

Náš TIP: Do pozornosti dávame golfové rezorty u našich českých susedov. V srdci Beskýd nájdete majstrovské golfové ihrisko v Golf & Ski rezorte Ostravice, ktorý ponúka komfortné bývanie v štýlových hotelových domoch pod názvom Green Inn Hotel. 15 km od Brna na vás zase čaká golfový raj Kaskáda s 27 jamkovým ihriskom a 6 jamkovou akadémiou s možnosťou ubytovania v komfortných bungalovoch. Počas golfového pobytu Vám určite padne vhod relax vo wellness centre a nezabúdajte, že najvýhodnejšiu dovolenku vždy zaručí priama online rezervácia s Gopassom.