Silvester v Tatrách: Špeciálne tipy na oslavu pre všetky vekové kategórie

0
1236
silvester-v-tatrach-ohnostroj

Rok sa s rokom snúbil, a tak zasa vyvstáva otázka: „Kde sa rozlúčiť so starým rokom?“ Niektorí  plánujú strávenie posledného dňa v roku v dostatočnom predstihu, takže už teraz majú zarezervované útulné chaty s kozubom alebo kúpené lístky na dedinskú veselicu v kulturáku. Potom je tu ale druhá skupina – tí, ktorí stále nevedia, kde a s kým privítajú nový rok 2019. A čuduj sa svete, stále nie je neskoro napraviť to. A dokonca, ani oslave Silvestra vo veľkom štýle v obklopení zasnežených štítov našich majestátnych Tatier nie je „utrum“. Hotely majú totiž ešte voľné miesta a k tomu skvelý silvestrovský program. Tu je pár našich tipov.

silvester-happy-end-jasna

Silvestrovské pobyty ako stvorené pre rodiny s deťmi

Štvorhviezdičkový Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici postavený v nádhernom secesnom štýle myslel pri zostavovaní silvestrovského večera aj na tých najmenších. Kým sa budú dospelí zvŕtať v rytmoch temperamentnej horkokrvnej hudby Cigánskych diablov, ktorých svojim speváckym i moderátorským umením doplní Katka Knechtová, deti zabaví pestrý animačný program. Slávnostná silvestrovská nóbl večera je samozrejmosťou, no novoročný brunch, to je nápad, ktorý sa cení a len tak sa nevidí.

grand-hotel-praha-silvester

Ak však pred východniarskou náturou preferujete skôr kubánsky esprit a melódie Latinskej Ameriky, zarezervujte si silvestrovský pobyt pre seba a svojich najbližších v Hoteli Grand Jasná v Liptovskom Mikuláši. Krivky odeté do gala roztancuje kubánsky spevák Eusebio, záplavu rytmov a radosti posilní bubenícky orchester Campana Batucada, a aby sa nezabudlo na menších hostí – v programe je klaunovské duo Teater komika so svojimi skečmi plnými žonglovania, akrobacie, pantomímy a cirkusového umenia a tiež súťaže so Slavom Jurkom, ktorý bude moderátorom večera. O zábavu na vysokej úrovni je teda patrične postarané.

silvester-grandhotel-praha-vysoke-tatry

Ratolesti nemáme, sme „len“ partia bláznivých ľudí

Ak je toto váš prípad, máme pre vás perfektný tip. Vyberte sa s celou bandou na Liptov do Aquaparku Tatralandia a privítajte nový rok naozaj netradične – v plavkách, rovno z bazéna či toboganu, s miešaným drinkom v ruke a vo flow-e piesní slovenského rapera EGA. Nuž, čo je isté, v kultúrnom dome si nezašnorchlujete s rybičkami ani si nezaplávate v slanej morskej vode. V obľúbenej časti aquaparku, Tropical Paradise, v ktorej teplota vzduchu ani vody neklesá pod 30 C°, to však možné je. Netradičnú oslavu nového roka doplnia tradičné záležitosti – obľúbená tombola a, samozrejme, polnočný ohňostroj. Palma nad hlavou, palmička v drinku – to je silvestrovská zábava v Tatralandii.

silvester-tatralandia

Ak ste športovejšie založená partia a chcete silvestrovské kilá zo sladkých drinkov a bohatého občerstvenia spáliť na svahu, máme pre vás jednu špecialitku. Stredisko Jasná na Chopku ponúka exkluzívne Chalets. S kamošmi tak môžete stráviť luxusné dni v chate s vírivkou priamo pod svahom. Predstava ako z filmu? Realita je lepšia a aspoň raz to musíš zažiť. ????

chalets-jasna-silvester-nizke-tatry

Len vy dvaja a polnočný bozk pod holým tatranským nebom

Kde inde by mohla byť táto vízia romantiky naplnená dokonalejšie než v hoteli s viac než príznačným názvom Srdiečko? Privítajte spolu so svojou polovičkou nový rok uprostred zasneženej krajinky pod Chopkom, len pár krôčikov od zjazdovky. Cez deň si stihnete ešte aj zalyžovať a večer si, zladení do gala, vychutnáte silvestrovský program s názvom Tanečný Silvester. Raz niekto múdry povedal: „Tanec je ako rozhovor medzi dvomi ľuďmi. Porozprávaj sa so mnou.“ Nuž, dá sa predpokladať, že vďaka nadaným tanečníkom z tanečnej školy Faber Dance School a tanečnej lektorke Ľubici Golianovej sa bude rozprávať až-až, ústa veru nikomu nezastanú.

hotel-srdiecko-silvester-nizke-tatry

Nech ste sa rozhodli stráviť posledný deň roka 2018 s kýmkoľvek, Tatry, Vysoké i tie Nízke, vás veľmi radi prichýlia v útulných izbách tatranských hotelov vsadených do čarovnej zimnej rozprávky. Odrážajúci sa ligot polnočných ohňostrojov v kryštálikoch snehu? To môže byť váš Silvester 2018.

hotel-srdiecko-silvester-nizke-tatry