Najväčší športový komplex v Tatrách – Štrbské pleso – môžete naplno využiť aj vy

4
2964
strbske pleso zasnezene travelcase titulna

Štrbské pleso – skloňované z každej strany patrí k najčastejším cieľom návštevníkov Vysokých Tatier. Nečudo, okrem toho, že je východiskom niekoľkých turistických trás, ponúka množstvo aktivít, z ktorých si každý vyberie. Pozrite si ponuku tých najlepších, ktoré sme pre vás vybrali.

Oddýchnite si pri člnkovaní

clnkovanie-strbske-pleso-vysoke-tatry

Horúce letné mesiace doslova volajú k vode. Skvelým spojením aktívneho oddychu a dňa stráveného pri vode je preto člnkovanie. Krásu Štrbského plesa z jeho hladiny si s kratšou prestávkou vedeli ľudia vychutnať už v minulom storočí a inak tomu nie je ani dnes. Pohľad na tatranské končiare z malého člnu je splneným snom mnohých návštevníkov.

Vedeli ste, že: Štrbské pleso bojovalo o umiestnenie v rebríčku siedmich prírodných divov sveta?

Nechajte sa rozmaznať vo wellnesse

hotel-fis-wellness-strbske-pleso-relax-vyrivka-vysoke-tatry

Žiadaný relax vášmu telu doprajte v pravom tatranskom wellnesse. Nechajte svoje zmysly rozmaznávať vo vírivke a svoje telo uvoľniť v saune alebo pri príjemnej masáži. Vytúžený odpočinok nájdete v Hoteli FIS s dlhou tradíciou na brehu Štrbského plesa. Vďaka výhodnej polohe blízko lyžiarskych svahov a bežkárskych tratí je z hotela vyhľadávané ubytovacie zariadenie. Má zároveň jednu z najväčších a najlepšie vybavených posilňovní.

hotel-fis-ubytovanie-v-tatrach-vysoke-tatry-strbske-pleso

Vedeli ste, že: Hotel FIS nesie svoje pomenovanie podľa medzinárodnej lyžiarskej federácie?

Podľahnite severskej chôdzi

nordic-walking-strbske-pleso-kolektiv-zien-turistika

Keď tatranské počasie dovolí, môžete vyskúšať zaujímavú aktivitu zo severu nordic walking. Kým pre začiatočníkov je vhodná trasa zo Štrbského plesa na Popradské a naspäť, skúsenejším sa odporúča výstup k Sliezskemu domu. Zistíte, že tento šport nie je ľahký, ako možno na obrázkoch vyzerá, a pomôže vám zdokonaliť kondičku.

nordic-walking-vysoke-tatry-strbske-pleso-zena

Tip: Ak nemáte paličky na nordic walking, nezúfajte, ochotne vám ich požičajú v blízkosti plesa.

Čaro zimných športov

lyzovanie-strbske-pleso-zasnezeny-kopec-lanovka-lyziarske-stredisko

Tatry svoju náruč otvárajú návštevníkom ako v zime, tak aj v lete. Nadšenci lyžovania si môžu užiť zimu plnými dúškami na deviatich kilometroch zjazdoviek. Komu sa máli, môže zažiť pravú lyžovačku pod hviezdami a kochať sa na nočné stredisko Štrbského plesa. Na svoje si rovnako prídu milovníci bežkovania na upravovaných tratiach s dĺžkou 26,5 km.

lyzovanie-strbske-pleso-lyziarske-stredisko-lanovka-oblaky-sneh

Skialpinizmus pre fajnšmekrov

skialp-solisko-skialpinizmus-vysoke-tatry

Pokiaľ patríte medzi vyznávačov skialpinizmu, lokalita Štrbského plesa je pre vás ako stvorená. Pri priaznivých snehových podmienkach môžete obdivovať majestátnosť štítov a otestovať svoje schopnosti na obľúbených skialpinistických trasách. Určite sa nechajte zlákať trasou Štrbské pleso – Chata Solisko alebo Štrbské pleso – Mlynická dolina.

skialpinizmus-strbske-pleso-vysoke-tatry