Atraktívne tipy na letnú dovolenku s deťmi

0
293

S príchodom teplého počasia nás všetky receptory lákajú opustiť príbytky a vydať sa von. Svetlo a priaznivé počasie predlžujú pobyty v záhradke, na terase či len tak niekde v parku. Vône blížiaceho sa leta v mysli nostalgicky vracajú spomienky z dovoleniek. Vynára sa nám otázka: A čo tento rok? Ako to bude s cestovaním a kedy sa nám podarí vydať niekam za dobrodružstvom či relaxom? Odpoveď vám neponúkneme, no s radosťou vám poradíme, kam by to mohlo byť, keď už bude u nás opäť radosť cestovať.

Upozornenie: Článok ponúka inšpirácie na obdobie, keď bude cestovanie opäť bezpečné.

Dovolenkou na Slovensku podporíte domáci turizmus

Oceňujeme, že pre mnohých je prvou voľbou dovolenky naše krásne Slovensko. Ak ste boli zvyknutí chodiť pravidelne k moru, čo tak tentokrát zvoliť slovenskú destináciu? A veruže naša domovina má čo ponúknuť, a to najmä rodinám s deťmi všetkých vekových kategórií. Ak sú vaše deti rôznych vekových kategórií a musíte naraz splniť očakávania menších nezbedníkov aj náročných tínedžerov, dovolenkou v akvaparku nič nepokazíte. Takmer ikonické liptovské akvaparky, teda presnejšie vodný park v Bešeňovej a akvapark Tatralandia, sú pripravené pre všetkých. Ak si túžite počas vodných radovánok ukradnúť niečo navyše pre seba – napríklad oddať sa špeciálnym saunovým rituálom, na ktoré nenarazíte nikde inde –, odporúčame Bešeňovú. Kvalitný wellness nájdete aj v Tatralandii, no tu sa pripravte najmä na vodnú zábavu, od ktorej deti nebudete vedieť odtrhnúť.

(Foto: Marek Hajkovský)
Tip: Ak chcete najvýhodnejšie ceny, oplatí sa nakupovať ubytovanie aj vstupenky priamo cez vernostný program GoPass. Každým nákupom v ňom dokonca zbierate body, ktoré môžete premeniť na množstvo zliav či vstupov zadarmo.
(Foto: Marek Hajkovský)

Na vrchol veľhôr aj bez námahy

Krásne výhľady z našich majestátnych Tatier, či už Nízkych, alebo Vysokých, si teraz môže vychutnať už naozaj každý. Nie každému je dopriate byť turistom – zdolať náročné kilometre v zložitom teréne a strmom stúpaní. Či už sú dôvody zdravotné, alebo akékoľvek iné, panoramatický výhľad na Slovensko ako na dlani by mal každý zažiť aspoň raz za život. Ak patríte k tým, ktorí sa na pešiu turistiku radšej nevydajú, alebo chcete so sebou vziať malé deti, vyvezte sa na naše najkrajšie štíty lanovkou. Už len samotná jazda v kabíne lanovky je zážitok. Krásu výhľadov si môžete vychutnať z vrcholov Lomnického štítu či Soliska vo Vysokých Tatrách alebo z turistami milovaného Chopku v Nízkych Tatrách.

Tip: Ak chcete zažiť atmosféru výhľadov z vrcholov našich susedov, v Rakúsku odporúčame pozrieť sa na 3 122 metrov vysoký vrchol Molltalerského ľadovca (stredisko Molltaler Glescher). U našich severných poľských susedov stojí za návštevu stredisko Szczyrk v poľských Beskydách.
Lanovka v stredisku Szczyrk

Letné športy v inom šate

Klasikou letného športovania sú cyklistika či vodné športy. Čo tak skúsiť aj niečo iné? Jazda na koni je mimoriadne nádherný a zdravý šport, ktorý prospieva telu aj psychike vďaka kontaktu so živým zvieraťom. Dieťa si jazdou na koni buduje so zvieraťom dôveru, získava empatiu, navyše, pohyb koňa pozitívne vplýva na správne držanie tela dieťaťa a rovnováhu. Ak by ste sa chceli pozrieť do neďalekého „sveta kovbojov“, naši severní českí susedia sú preslávení nádhernými rančmi, najmä na Morave. Zaujímavým miestom je napríklad westernový areál Boskovice.

Westernové mestečko v Boskoviciach

Ak sa rozhodnete vziať rodinu na výlet za poznávaním českých krás a aktívnym relaxom, na už spomenutej Morave sa môžete venovať aj ďalšiemu ušľachtilému športu – golfu. Hranie golfu je vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek, pohlavie či zdravotný stav. Golfová neskúsenosť vás nemusí odradiť. V golfových strediskách Kaskáda pri Brne či Ostravice v Moravsko-sliezskych Beskydách vám požičajú výbavu a vďaka precíznym výcvikovým kurzom naučia hrať golf kohokoľvek. A ak ho raz vyskúšate, ručíme vám za to, že vás chytí za srdce. Tak čo teda urobiť rodine výlet, na ktorý bude spomínať ešte veľmi dlho, a vziať ju na golfovo-jazdecko-bicyklovú dovolenku k našim českým susedom?

Golf resort Kaskáda pri Brne