Výhody priamej rezervácie hotela či apartmánu: prečo sa viac oplatí?

Pri výletoch k vode, k moru, do hôr či pri cestovaní všeobecne sa snažíme čo najviac ušetriť, a to najmä na ubytovaní. Vtedy často využívame zľavové a rezervačné portály, ktoré združujú ponuky na ubytovanie v hoteloch, penziónoch, chatách či apartmánoch. Vedeli ste však, že na prvý pohľad výhodná ponuka na rezervačnom portáli v skutočnosti taká výhodná byť nemusí a lepšiu ponuku môžete mnohokrát nájsť priamo na webe poskytovateľa ubytovania?

Prečo môžu byť rezervačné portály drahšie

Prirodzene, každý portál musí z niečoho žiť. Rezervačné portály väčšinou berú províziu z každej zrealizovanej rezervácie alebo ubytovatelia platia poplatky za každú zverejnenú ponuku. Z tohto dôvodu bývajú často poskytnuté ceny vyššie, ako sú v ich bežnom cenníku. Navyše ubytovatelia mnohokrát cez svoje vlastné rezervačné systémy poskytujú bonusy a výhody, ktoré v rezervačných systémoch nenájdete.

vyhody-priamej-rezervacie
(ilustračný obrázok)

Ako objaviť najlepšiu ponuku

Rezervačné portály mnohí navštevujú aj v dojme, že ide o najjednoduchší spôsob rezervácie, ktorý ušetrí čas. To môže byť pravda, ak nemá hotel, penzión či apartmán vhodne spracovaný svoj vlastný rezervačný systém. Našťastie, kvalitní poskytovatelia ubytovania, ktorým na celkovom dojme záleží a chcú, aby sa k nim hostia pravidelne vracali, sa starajú o detaily.

Hodnota výhodnejšej priamej rezervácie sa môže odzrkadliť aj v dodatočných službách, ktoré ubytovateľ ponúka len na svojej vlastnej stránke. Ide napríklad o možnosť požičania bicyklov, vírivka zadarmo či vernostný program.

Komplexné služby aj za hranicami ubytovania

Medzi jeden z najznámejších rezervačných programov v ubytovaní na Slovensku, ktorý je zároveň aj vernostným programom, je služba Gopass. Prepája ubytovanie v desiatkach hotelov s viacerými lyžiarskymi strediskami či akvaparkmi. Veľkou výhodou je využívanie kartičky Gopass zakaždým pri návšteve zariadení v správe prevádzkovateľa programu, ktorým je Tatry Mountain Resorts. Nazbierané body získané napríklad aj kúpou skipasu či kávičky na svahu môžete neskôr vymeniť za výhody podľa vlastného výberu. Lyžiarov potešia skipasy zadarmo či za zvýhodnené ceny, rodiny ocenia vstupy do akvaparkov, zaľúbené páry zasa wellness.

galeria-thermal-besenova-priama-rezervacia

Na základe dobrých recenzií od klientov sa snaží program Gopass neustále poskytovať niečo nové. Momentálne vo veľkom odmeňuje za priamu rezerváciu ubytovania v hoteloch. Klienti programu majú ešte vyššie zľavy na ubytovanie, špeciálne zľavy v hotelových baroch, môžu stráviť viac času v hotelových wellness centrách a isto ich potešia aj ďalšie milé výhody.

gopass-novinky-vyhody

Keď sa šetriť neoplatí

V neposlednom rade vám odporúčame pozrieť sa pri rezervovaní akéhokoľvek ubytovania na recenzie návštevníkov. Nič nie je horšie, ako odísť za vytúženým oddychom a ocitnúť sa na mieste, ktoré nemá takmer nič spoločné s propagačnými fotkami. Sľubovaná vírivka momentálne nefunguje, izba s manželskou posteľou a balkónom už nie je voľná a vybrať si môžete medzi prístelkou alebo izbou na prízemí vedľa kuchyne. Aj takéto príbehy píše život dovolenkára, najmä, ak je cena jeho ubytovania lákavo nízka. Keď už cestujete, robte to naplno. Držíme vám palce pri každom výbere ubytovania a prajeme veľa krásnych zážitkov.

hotel-posta-priama-rezervacia