Vezmite sa v Tatrách: tipy na nezabudnuteľné romantické miesta

0
4632

Nemusíte byť rodenými Podtatrancami na to, aby ste snívali o svadbe v obklopení našich krásnych veľhôr. Svadba v horách môže byť navyše bonusovým výletom pre rodinných príslušníkov. Kde v Tatrách nájdete miesta, ktoré sú na svadbu ako stvorené?

Chcete svadbu pod holým nebom? Majte aj záložný plán

Čerstvý horský vzduch, príjemný vánok, štebot vtákov, zurčanie potôčika… Priam rozprávková predstava, po ktorej túži nejedna budúca nevesta. Vrtochy počasia však vedia s plánmi poriadne zatočiť, a to najmä v horskom prostredí. Je preto dobré mať poruke aj záložný plán a v prípade zlého počasia mať možnosť presunúť sa niekam dovnútra. Svadbu vonku pod starými majestátnymi smrekmi pri horskom potôčiku Demänovka, v takmer rovnomennej dedine na úpätí Nízkych Tatier, ako aj interiér pripravený hostiť svadby zohľadňuje hotel Tri Studničky.

Aj takto môže vyzerať svadobný obrad pod holým nebom v obklopení prírody Demänovskej Doliny

V tomto hoteli stojacom v turisticky významnej dedinke Demänovská Dolina budete v kontakte s prírodou ako vonku, tak aj vnútri, a to vďaka prírodným materiálom, predovšetkým drevu, medi a naturálnym tónom, ktoré zdobia svadobnú sálu i reštauráciu tohto nízkotatranského hotela. K idylickej svadobnej atmosfére prispeje terasa so záhradou či čarovná drevená lávka prechádzajúca cez zurčiaci potôčik. Len si to predstavte…

Výzdoba vnútornej sály v hoteli
TIP: Hotel Tri Studničky je výbornou voľbou pri menších i veľkých svadbách – kapacita reštaurácie hotela, v ktorej bude prebiehať tá pravá veselica, je až 100 ľudí. Do svadobnej sály sa pohodlne zmestí 50 hostí. A navyše, vo svadobnom portfóliu hotela nájdete okrem prenájmu priestorov aj zabezpečenie celej výzdoby, svadobného menu, dídžeja, fotografa – jednoducho prvotriedny full service.

Plánujete menšiu svadbu alebo naopak, svadbu veľkých rozmerov?

Tento svadobný tip nás prevezie na južnú stranu Nízkych Tatier, konkrétne Chopku, do horského hotela s vychýreným priateľským personálom. Hotel Srdiečko má jednu veľkú výhodu – už vo svojom názve má vpísanú lásku, veď srdce je tým najjednoduchším a najveľavravnejším symbolom zamilovanosti. Ak máte blízky vzťah k Nízkym Tatrám a túžite po menšej svadbe v kruhu tých najdôležitejších ľudí, môžete spečatiť svoje rozhodnutie práve tu – každé vaše individuálne prianie bude vypočuté. Priestory sú navrhnuté pre 30 ľudí, takže svoj deň D tu môžete prežiť v naozaj komornej a príjemnej atmosfére.

Príjemná svadobná atmosféra pod Chopkom

Ak ste, naopak, z velikánskej rodiny a pri prežívaní svojho najdôležitejšieho dňa nechcete nikoho vynechať, presuňte sa radšej do našich vyšších Tatier. Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici vás všetkých uvíta maximálne pripravený – s prehľadom zvládne 160 hostí. Svadobný obrad na terase, slávnostné 4-chodové menu, noc vo svadobnom apartmáne, hudobná produkcia a osvetlenie, kameraman, fotograf, líčenie, koláče i torta, či dokonca babysitting – to je len útržok z toho, čo všetko by vás tu čakalo počas vášho veľkého dňa.

Svadobný apartmán (Fotky: Marek Hajkovský)

Miesto na sobáš ako z rozprávky o ľadovom kráľovstve

Každoročne na Hrebienku vyrastie majestátne ľadové dielo Tatranský ľadový dóm, ktoré láka nielen množstvo turistov, ale aj zasnúbených párov, ktoré chcú práve v jeho precízne vytvorenom interiéri, pod kupolou berúcou dych naveky spečatiť svoju lásku. Nie je to vôbec nereálne – sobáše sa tu naozaj konajú (za nejaký ten poplatok). Až sa divíme, že sa dóm od toľkej hrejivej lásky nerozpustí. Posvadobná veselica sa tu síce neuskutoční, no zážitok z obradu bude skutočne unikátny.

(Foto: Marek Hajkovský)
TIP: Ak hľadáte netradičné miesto na tatranský sobáš, môžete sa obzrieť aj po miestach ako Sliezsky dom, Lomnický štít či Popradské pleso. Spĺňajú totiž podmienky na sobáš mimo úradnej miestnosti. Pripravte sa však na zložitejšie vybavovanie než na miestach prispôsobených na svadby.