Unikátny hotel s prvkami feng shui, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť

0
7726
feng-shui-hotel-tri-studnicky-tatry

Vietor a voda. Dva živly, s ktorými sa v prírode stretnete na každom kroku. Tieto živly sú zároveň základným kameňom starého čínskeho umenia postaveného na prúdení energie čchi. Hovoríme o feng shui, ktoré je čoraz populárnejšie nielen pri zariaďovaní domácností, ale aj kancelárií či hotelov, a to dokonca aj na Slovensku.

Čo je zaujímavé na feng shui?

Ale pekne po poriadku. Začnime tým, prečo by nás vôbec feng shui malo zaujímať. Určite ste už niekedy navštívili miesto, v ktorom ste sa v momente cítili úžasne, cítili ste dobrú energiu a priestor na vás pôsobil harmonickým dojmom. Určite ste už zažili aj opak. Na nejakom mieste ste sa z neurčitého dôvodu cítili nepríjemne a tešili ste sa, keď odtiaľ odídete. Nuž, presne o tom je feng shui.

Nejde však o žiadny nový fenomén, ktorý presadzuje radikálnu zmenu života alebo je prostriedkom k obohateniu sa na ľuďoch. Toto umenie je staré viac ako 4-tisíc rokov a je založené na zachovaní plynulého toku energie okolo nás. Učí nás žiť v symbióze s prírodou a jej energiami. Zameriava sa pritom najmä na umiestnenie nábytku, zrkadiel, dverí a ďalších predmetov v priestore, na farebnosť a použité materiály tak, aby prúdenie dobrej energie čchi nebolo blokované.

feng-shui

Táto prírodná sila je všade okolo nás. Jej najlepšie, a teda pomalé prúdenie zabezpečujú mäkké tvary a materiály čo najpodobnejšie tým v prírode. Naopak ostré hrany a umelé materiály jej prúdenie urýchľujú a tým prinášajú aj negatívne účinky a zlú energiu ša. Je to podobné ako s vetrom. Ten pomalý krajine, prírode aj človeku prospieva. Ten rýchly však so sebou prináša ničivú silu.

Feng shui v modernom hotelierstve

Prúdenie energií má obrovskú moc. Pôsobí na našu psychickú pohodu, na naše zdravie či produktivitu. Feng shui výrazne ovplyvňuje to, či na nejakom mieste strávime päť minút alebo hodinu, či sme v práci efektívni alebo nesústredení, alebo či si v hoteli skutočne oddýchneme a načerpáme nové sily, alebo nie. Preto si získava čoraz väčšiu popularitu v hotelierstve, v ktorom sú tieto hodnoty na prvých priečkach.

feng-shui-hotel-cina
Relaxačná zóna v čínskom feng šuej hoteli Commune by the Great Wall

Kvalitné hotelierstvo už preto nie je len o honosných interiéroch a luxuse, ale o harmónii priestoru, symbióze s prírodou a službách, ktoré nám pomôžu prepojiť telo, ducha a myseľ. Nemusíte byť pritom zástancami bio-eko životného štýlu, aby ste vyhľadali harmonický hotel v horách. Pobyty vo feng šuej hoteloch na celom svete, najmä v Ázii, čoraz viac vyhľadávajú vrcholoví manažéri, biznismeni aj stresom zaťažení pracovníci či rodičia. A sú ochotní dať všeličo za to, aby sa im ušlo miesto v týchto pravidelne vybookovaných hoteloch.

Harmonický hotel nájdete aj na Slovensku

Vy však nemusíte chodiť do Ázie, aby ste na dovolenke skutočne vypli a prehĺbili spojenie s prírodou a sebou samým. Stačí zamieriť do Demänovskej doliny, v ktorej okrem magického prírodného prostredia nájdete aj prvý certifikovaný hotel s prvkami feng shui na Slovensku – Tri studničky. Architekti ho navrhli v harmónii s prírodou Nízkych Tatier a v spolupráci s feng shui odborníkmi priestor zorganizovali tak, aby v ňom nič nebránilo prúdeniu energie čchi.

hotel-tri-studnicky-feng-shui

V priestoroch hotela a interiéri izieb prevládajú prírodné materiály, ktoré sú odrazom elementov – dreva, zeme a kovu. Päticu elementov dopĺňajú voda a oheň, ktoré tu nájdete v podobe wellness služieb, alebo ak chcete, v podobe ohňa v kozube a vody v zurčiacom potôčiku Demänovky.

hotel-tri-studnicky-wellness-feng-shui

hotel-tri-studnicky-wellness-feng-shui

K nadobudnutiu novej rovnováhy vám okrem tatranskej prírody pomôžu aj wellness procedúry, medzi ktorými nechýba napríklad masáž s využitím aromaterapie, thajská masáž či ZEN masáž, rôzne druhy pílingov a zábalov a, samozrejme, bohatý saunový svet. Po relaxe si v hotelovej reštaurácii doprajte do detailu vyladené jedlá, ktoré odrážajú lokálnosť, sezónnosť a princípy harmonickej výživy. Pod vedením personálu pochopíte, akú silu má feng shui. A možno vás to inšpiruje aj k zlepšeniam vo vašom živote, v domácnosti či v práci.

hotel-tri-studnicky-wellness-feng-shui