Tipy na tatranské vianočné darčeky pre každého

0
3924

Hoci sme zástancami skutočnej hodnoty Vianoc, keď hlavnou prioritou má byť čas strávený s rodinou a blízkymi, štvornohými či menej „nohými“ zvieracími kamarátmi, v prírode a s pokojom na duši, radi svojich milovaných obdarúvame. Aspoň na Vianoce. Podelíme sa s vami o tipy na krásne vianočné darčeky s tatranskou tematikou, ktoré potešia a zanechajú dojem.

Tatranský darček pre mamu či manželku

Kozmetika pod stromčekom je pre niekoho povinnou jazdou, pre iného poriadnym klišé, avšak čo je skutočnou pravdou? Každá žena kvalitnú kozmetiku ocení. A milovníčka našich veľhôr kozmetický rad Tatry Wellness Elixír dvojnásobne. Jednotlivé výrobky sú namiešané z lokálnych surovín, byliniek či lesných plodov, napríklad z materinej dúšky, medovky, zo žihľavy či z malín. Dostupné sú v spa obchodoch vychýrených tatranských hotelov, napríklad v grandhoteloch Praha a Starý Smokovec či v športovom hoteli FIS. Komu sú po chuti skôr Nízke Tatry, skočiť si po ne môže do hotelov Tri Studničky, Pošta či Grand Jasná.

kozmetika tatry wellness elixír
Originálne pleťové peelingy z radu Tatry Wellness Elixír

Tatranský darček pre otca či manžela

Ak chcete človeka milujúceho Vysoké Tatry obdarovať skutočne originálnym darom, ktorý na Slovensku zatiaľ nemá obdobu, venujte mu knihu Moje tatranské plesá. Nájde v nej úžasné fotografie mapujúce plesá nielen na povrchu, ale aj pod ich hladinou, s množstvom zaujímavých informácií. Autorom je potápač so špeciálnym povolením mapovať naše plesá Miroslav Pomajdík, s ktorým ste si už v našom magazíne mali možnosť prečítať rozhovor a nahliadnuť do tajomstiev hlbín tatranských plies. „Máte pocit, že Tatry dobre poznáte? Táto kniha vás s najväčšou pravdepodobnosťou prekvapí a ukáže vám ich novú dimenziu,“ tvrdí o knihe autor. Vydaná bola nedávno a krstil ju v Poprade milovník Tatier a publicista Jožo Kubáni.

kniha tatranské plesá ukážka

kniha tatranské plesá ukážka
Ukážky z knihy Moje tatranské plesá

Tatranský darček pre sestru

Krásny šperk odmietne máloktorá žena. Prírodný šperk s tatranským motívom neodmietne žiadna milovníčka hôr. Šikovné ručičky handmade umelcov dokážu divy. Dôkazom je aj kolekcia týchto tatranských šperkov, pričom už len pohľad na ne robí radosť.

Drevené šperky so živicou s tatranským motívom. (Foto: TomKinArt/Sashe)

Tatranský darček pre brata

Ponožky sú možno ďalším vianočným klišé, tieto však určite nesklamú. Ich originálny dizajn je zasvätený Tatrám. Ak by takýto darček predsa len nebol najvhodnejším pre obdarovaného, každého turistu so zmyslom pre humor zrejme poteší praktický smaltovaný hrnček s odkazom „Na hory. Dajte mi všetci pokoj“. 🙂

smaltovany hrncek a ponozky s tatranskou tematikou
Smaltovaný hrnček Na hory a ponožky s vysokotatranskou tematikou Lomničák, Štrbské pleso a Tatry. (Foto: praveslovenske, fusakle.sk)

Tatranský darček pre skutočného turistu či turistku

Stieracie mapy sa v poslednom čase tešia veľkej obľube. Dajú sa nájsť rôzne motívy – filmové, knižné či cestovateľské. Na slovenskom trhu je výber širší, jednotlivé dizajny sa rôznia. Akýkoľvek však zaručene poteší každého tatranského turistu. Zotrená mapa mu bude pripomínať dobrodružstvá, športové výkony a príjemne strávené chvíle v prírode.

tatransky darcek stieracia mapa
(Foto: giftio.com)

Tip na záver

Ak ste si z našich tipov nevybrali, máme pre vás posledný, ktorý môže pre mnoho ľudí znamenať oveľa viac ako materiálne veci. Darujte blízkemu zážitok v podobe pobytu v Tatrách či výletu do našich malých veľhôr. S výberom vám radi poradíme. Odporúčame vám pozrieť si ponuku najvýhodnejších ubytovaní v hoteloch s použitím vernostného programu hotelový Gopass, vďaka ktorému získate nielen najlepšie ceny ubytovania, ale aj rôzne ďalšie benefity (skipasy v cene ubytovania, vstupy do akvaparkov a iné výhody). Zakúpiť môžete aj darčekové poukazy na pobyty, vďaka ktorým bude dar pôsobiť reprezentatívne. Nenechajte si ujsť aktuálne ponuky.