Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, Jasná, má milovníkov i odporcov. Prečo tomu tak je?

Zamyslite sa (ale úprimne), kedy ste boli naposledy s niečím (s niekým) na 100 % spokojní? Neviete si spomenúť? Nuž, je to úplne normálne – tak, ako vidíte v každodenných situáciách plusy, tak cítite a vidíte aj určité negatíva. To z vás však ešte nerobí zlého človeka, pesimistu, ani večného „hatera“. A rovnako to platí aj v prípade najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku – Jasnej.  Kým jedni sa sem stále vracajú, druhí ju odsudzujú. Prečo je to tak?

chopok-nizke-tatry

Odpoveďou je vaša vlastná priorita

Podľa z názorov ľudí aj recenzií, ktoré sú verejne dostupné na rozličných webových portáloch, z nás odporcov alebo milovníkov strediska v Nízkych Tatrách robí jeden zásadný faktor – vlastné nastavenie hodnôt, a to najmä na škále cena verzus kvalita.

Našu hypotézu potvrdzuje aj Soňa (24), ktorej prioritou je počet zjazdoviek a kvalita úpravy: „Keď dobre nasneží, sú tu super free ride podmienky, na slovenské pomery je tu dosť veľa zjazdoviek, čiže si tu príde na svoje asi každý typ lyžiara,.“ A hoci v rozhovore spomenula, že ceny skipasov sú vyššie, považuje to za relevantné, pretože všetko je nové, moderné a na celom kopci je logistika vlekov precízne naplánovaná.

chopok-nizke-tatry

V recenziách návštevníkov sme sa viackrát stretli s názorom, že svahy bývajú preplnené, čo sa však stredisko neustále snaží riešiť zväčšovaním priestorov, pridávaním nových služieb a v neposlednom rade rieši otázku problémovejšej dopravy v súvislosti s parkovaním. Nuž ale, ako sa hovorí – ranné vtáča ďalej dokráča. Je to staré dobré príslovie, ktoré sa pred lyžovačkou v Jasnej oplatí poslúchnuť. V dopoludňajších hodinách si totiž užijete ten pravý zimný šport, s pribúdajúcou hodinou pribúda i ľudí.  A nielen kvôli tomu, aby ste sa vyhli davom, sa vyplatí počúvnuť túto ľudovú múdrosť. „Určite sa oplatí ísť čím skôr, lebo tie prvé jazdy bývajú fakt dobré, keďže je to všetko pekne upravené,“ podotkla Soňa, ktorá je skúsenou lyžiarkou a Jasnú považuje za najlepšie stredisko.

Urobme si s tou Jasnou jasno

Lyžiarskemu stredisku Jasná sa najčastejšie vytýkajú vysoké ceny skipasov a služieb, no s ľahkosťou a ladnosťou to vyvážia ostatné faktory, ako napríklad kvalita a nastavený štandard všetkých služieb, neustály progres a inovácie, ktoré sa do tatranského strediska vnášajú a kvôli ktorým sa sem lyžiari stále vracajú.

Prevádzkovateľov zaujímajú spätné väzby od vlastných klientov, pravidelne ich monitorujú a vyhodnocujú. Odrazom toho je spustenie live kamier, pomocou ktorých si môže ktokoľvek pozrieť cez web aktuálnu situáciu na zjazdovkách a rozhodnúť sa, či za daných podmienok prísť, či nie. Ide o jasný a užitočný reaktívny krok plynúci z častej nespokojnosti s počasím. Chopok je totiž typický svojimi nevyspytateľnými poveternostnými podmienkami – častými hmlami, vetrom a následnými ľadovými platňami a bubnami. Okrem toho, nespokojnosť s cenovou politikou vyrieši šikovný nástroj, za ktorý považujeme GoPass. V ňom vidíme snahu oceniť lojálnych návštevníkov vernostným programom, zľavami a výhodami, ktoré sa netýkajú len lyžovania samotného, ale aj doplnkových služieb, welnessu, barov i ubytovania.

jasna-chopok-nizke-tatry