Dôvody, prečo je dovolenka v 4-hviezdičkovom hoteli ideálna pre rodiny s deťmi

0
1209

Tak ako farebný televízor už dnes nie je vecou len tých solventných, tak už dávno nie sú štvorhviezdičkové hotely určené výlučne pre bohatú smotánku. Odložte stereotypný filter hodnotenia nabok a pozrite sa na to racionálne cez fakty.

Prečo nevypúšťať z vyhľadávania lepšie hodnotené hotely

Ako to máte vy? Keď si na rezervačných portáloch s ubytovaním hľadáte ten správny hotel, v ktorom chcete s rodinkou stráviť či už zimnú a či letnú dovolenku, tak hotely s viac hviezdičkami zo zásady preskakujete a takpovediac ich podvedome ignorujete. Lebo niekde v sebe máte zakódované, že to je len pre majetnejších a vy si taký hotel ani zďaleka nemôžete dovoliť. Skúste to vyskúšať urobiť naopak – zamerajte sa na krásne štvor- a viac hviezdičkové grand hotely a uvidíte, že všetku tú kvalitu služieb a vysoký štandard dostanete za prijateľný peniaz (pozn. nemusíte byť ropným magnátom).

hotel-tatry

Ako je to s cenami?

Tatranská Lomnica

Modelová situácia, v ktorej hľadáme hotel: v marci chceme ísť do Tatranskej Lomnice, tak sme klikli na rezervačný portál, zadali sme si destináciu, nastavili zobrazovanie podľa počtu hviezdičiek smerom od 5 nadol, tie s 5 a 4 hviezdičkami sme nateraz vyselektovali a spísali sme si ceny 10 hotelov, ktoré mali maximálne 3 hviezdičky – priemerná cena za jednu noc pre rodinu (2 dospelí + 1 dieťa) nám podľa tohto vyšla na 98 €. Nuž a boli sme zvedaví, tak sme jedným túžobným očkom zaškúlili na 4-hviezdičkový hotel v Tatranskej Lomnici – Grandhotel Praha, a čo sme zistili?

grand-tatranska-lomnica

Jednak, že nezávislé hodnotenia ukázali, že pobyt v Grandhoteli Praha najviac obľubujú rodiny s deťmi – domnievame sa, že aj vďaka tomu, že jedno dieťa do 6 rokov má ubytovanie zadarmo, či vďaka lyžiarskej škole, detskému kútiku a nadštandardným službám. S najväčšou pravdepodobnosťou však z dôvodu, že nás to za tých istých podmienok (kapacitných i sezónnych) vyjde len o 11 € viac ako inde – a to máme v cene chutné raňajky, spa a wellness centrum, vonkajší vyhrievaný bazén s nekonečným okrajom, ktorý ponúka výhľad do údolia a na Vysoké Tatry. Úprimne, kde by ste dostali za 11 € toto všetko?

TIP: Najvýhodnejšie ponuky a ceny väčšinou nájdete vždy v ponuke konkrétneho hotela či poskytovateľa ubytovania. Rezervovať priamo sa mnohokrát oplatí viac než cez rezervačné či zľavové portály. Výhodou bývajú vernostné programy a zbieranie bodov.

Starý Smokovec

V Grandhoteli Starý Smokovec je situácia je takmer navlas rovnaká, no čo nás (ako rodinku s dieťaťom) zaujalo, je to, že hotelu bol Úniou materských zariadení udelený certifikát „Zariadenie priateľské k deťom a rodinám“ s 5. najvyšším stupňom priateľskosti – možno aj preto, že sa na drobcov myslí špeciálne aj v oblasti gastronómie, keďže sú v ponuke obľúbené a zdravé detské jedlá.

grand-stary-smokovec

Na záver Jasná, nech týmto naším prieskumom spotrebiteľa obsiahneme aj Nízke Tatry

Nuž, v prípade najväčšieho lyžiarskeho strediska Jasná a rovnomenného Hotela Grand Jasná nastala iná situácia, no nie taká, akú by človek zaryto sa vyhýbajúci 4- a viac hviezdičkovým hotelom jednoznačne predpokladal – cena za 1 noc je tu výrazne nižšia v porovnaní s priemernou cenou hotelov v tejto lokalite a k tomu ešte aj hotelov s menším počtom hviezdičiek – kým v Hoteli Grand zaplatíte napr. 130 €, inde v priemere 230 €, takže kým si v inom (menejhviezdičkovom) hoteli zaplatíte jednu noc, tu vám vyjdú skoro dve. A čo ďalšie benefity pre rodinu s deťmi?
Služba opatrovania detí, bohatý výber detských jedál v hotelovej reštaurácii, lyžiarska a snowboardová škola, požičovňa spoločenských hier, detský kútik a jedno dieťa do 6 rokov bez poplatku.

grand-jasna

Týmito jasnými faktami končíme našu misiu – ukázať vám, že nielenže sú dnes štvorhviezdičkové hotely cenovo dostupné aj pre bežné slovenské rodiny, ale že sú dokonca pre rodinné dovolenky vyslovene stvorené. Aká je vaša skúsenosť?