Dôvody, prečo je dovolenka v 4-hviezdičkovom hoteli ideálna pre rodiny s deťmi

Banner: TATRA MOUNTAIN GUIDE: Malý sprievodca veľkými horami

Tak ako farebný televízor už dnes nie je vecou len tých solventných, tak už dávno nie sú štvorhviezdičkové hotely určené výlučne pre bohatú smotánku. Odložte stereotypný filter hodnotenia nabok a pozrite sa na to racionálne cez fakty.

Prečo nevypúšťať z vyhľadávania lepšie hodnotené hotely

Ako to máte vy? Keď si na rezervačných portáloch s ubytovaním hľadáte ten správny hotel, v ktorom chcete s rodinkou stráviť či už zimnú a či letnú dovolenku, tak hotely s viac hviezdičkami zo zásady preskakujete a takpovediac ich podvedome ignorujete. Lebo niekde v sebe máte zakódované, že to je len pre majetnejších a vy si taký hotel ani zďaleka nemôžete dovoliť. Skúste to vyskúšať urobiť naopak – zamerajte sa na krásne štvor- a viac hviezdičkové grand hotely a uvidíte, že všetku tú kvalitu služieb a vysoký štandard dostanete za prijateľný peniaz (pozn. nemusíte byť ropným magnátom).

hotel-tatry

Ako je to s cenami?

Tatranská Lomnica

Modelová situácia, v ktorej hľadáme hotel: v marci chceme ísť do Tatranskej Lomnice, tak sme klikli na rezervačný portál, zadali sme si destináciu, nastavili zobrazovanie podľa počtu hviezdičiek smerom od 5 nadol, tie s 5 a 4 hviezdičkami sme nateraz vyselektovali a spísali sme si ceny 10 hotelov, ktoré mali maximálne 3 hviezdičky – priemerná cena za jednu noc pre rodinu (2 dospelí + 1 dieťa) nám podľa tohto vyšla na 98 €. Nuž a boli sme zvedaví, tak sme jedným túžobným očkom zaškúlili na 4-hviezdičkový hotel v Tatranskej Lomnici – Grandhotel Praha, a čo sme zistili?

grand-tatranska-lomnica

Jednak, že nezávislé hodnotenia ukázali, že pobyt v Grandhoteli Praha najviac obľubujú rodiny s deťmi – domnievame sa, že aj vďaka tomu, že jedno dieťa do 6 rokov má ubytovanie zadarmo, či vďaka lyžiarskej škole, detskému kútiku a nadštandardným službám. S najväčšou pravdepodobnosťou však z dôvodu, že nás to za tých istých podmienok (kapacitných i sezónnych) vyjde len o 11 € viac ako inde – a to máme v cene chutné raňajky, spa a wellness centrum, vonkajší vyhrievaný bazén s nekonečným okrajom, ktorý ponúka výhľad do údolia a na Vysoké Tatry. Úprimne, kde by ste dostali za 11 € toto všetko?

TIP: Najvýhodnejšie ponuky a ceny väčšinou nájdete vždy v ponuke konkrétneho hotela či poskytovateľa ubytovania. Rezervovať priamo sa mnohokrát oplatí viac než cez rezervačné či zľavové portály. Výhodou bývajú vernostné programy a zbieranie bodov.

Starý Smokovec

V Grandhoteli Starý Smokovec je situácia je takmer navlas rovnaká, no čo nás (ako rodinku s dieťaťom) zaujalo, je to, že hotelu bol Úniou materských zariadení udelený certifikát „Zariadenie priateľské k deťom a rodinám“ s 5. najvyšším stupňom priateľskosti – možno aj preto, že sa na drobcov myslí špeciálne aj v oblasti gastronómie, keďže sú v ponuke obľúbené a zdravé detské jedlá.

grand-stary-smokovec

Na záver Jasná, nech týmto naším prieskumom spotrebiteľa obsiahneme aj Nízke Tatry

Nuž, v prípade najväčšieho lyžiarskeho strediska Jasná a rovnomenného Hotela Grand Jasná nastala iná situácia, no nie taká, akú by človek zaryto sa vyhýbajúci 4- a viac hviezdičkovým hotelom jednoznačne predpokladal – cena za 1 noc je tu výrazne nižšia v porovnaní s priemernou cenou hotelov v tejto lokalite a k tomu ešte aj hotelov s menším počtom hviezdičiek – kým v Hoteli Grand zaplatíte napr. 130 €, inde v priemere 230 €, takže kým si v inom (menejhviezdičkovom) hoteli zaplatíte jednu noc, tu vám vyjdú skoro dve. A čo ďalšie benefity pre rodinu s deťmi?
Služba opatrovania detí, bohatý výber detských jedál v hotelovej reštaurácii, lyžiarska a snowboardová škola, požičovňa spoločenských hier, detský kútik a jedno dieťa do 6 rokov bez poplatku.

grand-jasna

Týmito jasnými faktami končíme našu misiu – ukázať vám, že nielenže sú dnes štvorhviezdičkové hotely cenovo dostupné aj pre bežné slovenské rodiny, ale že sú dokonca pre rodinné dovolenky vyslovene stvorené. Aká je vaša skúsenosť?