Ak ich neochutnáte, ani nechoďte domov – ktoré tatranské špeciality treba vyskúšať?

0
2331
grandhotel-stary-smokovec-jedlo

Halušky a strapačky vám naservírujú snáď všade. Aj v Tatrách. Okrem tradičných jedál majú vysokohorské hotely v ponuke pre svojich hostí špeciality, ktoré je hriechom neochutnať. Nechajte zlákať svoje maškrtné jazýčky a pozrite sa s nami na kulinárske špeciality, ktoré by ste určite mali vyskúšať. Upozorňujeme však, že po prečítaní našich rád dostanete neodolateľnú chuť prinajmenšom na malý výlet do chladničky. 🙂

Inšpirujte sa profesionálmi

Hotel Tri Studničky v Nízkych Tatrách ponúka viac ako len gurmánsky zážitok. Hostia sem s obľubou prichádzajú, aby si užili varenie špičkových kulinárskych majstrov počas Live Cooking Shows. Zvučné mená slovenskej a českej gastronomickej scény predvádzajú hosťom svoje umenie a ich veľdiela na tanieri sú pre zúčastnených neraz zdrojom inšpirácie. Slinky sa vám podobne budú zbiehať aj pri pohľade na jedálny lístok. Skúsení kuchári vám pripravia lahôdky z diviny, kačaciny, rýb, cestovín a čerstvej zeleniny. Výnimkou nie sú špeciality pre vegánov a vegetariánov.

roman-kovac-sefkuchar-tri-studnicky-hotel
Šéfkuchár hotela Roman Kováč sa stará o výber najlepších surovín a ponuku originálnych a zdravých jedál

jedlo-tri-studnicky-hotel

jedlo-tri-studnicky-hotel

jedlo-tri-studnicky-hotel

Tip: Hotel dbá na kvalitu pripravovaných pokrmov. Jahňacina, teľacina a syrové výrobky pochádzajú z biofarmy, ryby sa lovia v lokálnych rybníkoch a bylinky sú natrhané priamo v hotelovej záhradke.

jedlo-tri-studnicky-hotel

jedlo-tri-studnicky-hotel

Spojte lyžovačku s chutným obedom

Po dobrej lyžovačke na výdatný obed. Môžete si byť istí, že personál v Hoteli Srdiečko splní očakávania aj tých najnáročnejších hostí. Pochutnajte si na polievkach, ktoré v zime príjemne zahrejú a rozmaznajte svoje chuťové poháriky lahodným hlavným jedlom. Bonusom v jedálnom lístku sú tipy someliéra, ktorým len ťažko odoláte.

hotel-srdiecko-jedlo
Tanier plný poctivého výdatného jedla
hotel-srdiecko-jedlo-bryndzove-halusky
Tradičné bryndzové halušky sú obľúbenou voľbou hostí

Stolujte s výhľadom

Nielen jedlo rozplývajúce sa na jazyku bude tým, čo vás uchváti v Rotunde na Chopku. Štýl reštaurácie a 360-stupňový panoramatický výhľad spravia z každej návštevy hotela neopakovateľný moment. Rozprávková horská atmosféra v kombinácii s nebíčkom na tanieri je zárukou, že sa budete chcieť do Rotundy opäť čím skôr vrátiť. Kto by predsa odolal lahôdkam, ako smotanový krém z tekvičky hokkaido so škoricovými krutónmi a mandľovou penou, grilovaná bravčová panenka so špenátovými gnochmi a konfitovaným cesnakom alebo chutný slepačí vývar s koreňovou zeleninou a krupicovou knedľou?

vrchol-chopka-rotunda
Hostí láka panoramatický výhľad z reštaurácie

rotunda-jedlo-hotel-chopok

rotunda-jedlo-hotel-chopok

Tip: Ďalším skvelým tipom, ako zažiť dokonalé kulinárske dobrodružstvo s nádychom romantiky pri sviečkach, je Tatranská večera zážitkov v reštaurácii Von Roll v Jasnej. Do výšky 1 670 m n. m. vás pohodlne vyvezie ratrak, pričom vy sa môžete spokojne kochať výhľadom na očarujúcu horskú scenériu.
von-roll-chopok-jedlo
Ponuka z reštaurácie Von Roll (Foto: Marek Hajkovský)

Slovenské chute v legendárnom hoteli

Spoznávanie okolia Štrbského plesa prináša návštevníkom Vysokých Tatier množstvo nezabudnuteľných zážitkov, ale zároveň vie poriadne vyčerpať. Príďte si preto po svojich potulkách doplniť energiu a zasýtiť hlad do príjemnej reštaurácie Hotela FIS. Vybrať si môžete z ponuky domácich jedál, ľahkých šalátov alebo si pochutnajte na niektorom z lahodných dezertov. Rozhodovanie, ktorú z maškŕt ochutnať, vám môže uľahčiť tip šéfkucháratradičný ruský boršč. V lených mesiacoch bude pre vás zaslúženou odmenou posedenie na terase v podmaňujúcom tatranskom prostredí.

milos-cervenka-sefkuchar-hotel-fis
Kuchyňu má pod palcom oceňovaný šéfkuchár Miloš Červenka. Ak si nebudete vedieť vybrať z menu, určite sa opýtajte na tip šéfkuchára. Alebo to nechajte celé naňho, určite vás prekvapí.

jedlo-hotel-fis1

jedlo-hotel-fis

jedlo-hotel-fis

Obedujte ako cisár

Špecialitou, ktorú je škoda neochutnať, je Tafelspitz. Už názov napovedá, že ide o pochúťku z rakúskeho cisárskeho dvora. S obľubou si ju takmer každý deň doprial František Jozef I. Vy si ju môžete vychutnať v Grandhoteli v Starom Smokovci, servírovanú priamo pri stole tradičným spôsobom s opekanými zemiakmi, špenátom, chrenovým jablkom a chlebovou majonézou.

tafelspitz-hotel-grandhotel-stary-smokovec
Špecialita hotela – Tafelspitz
Vedeli ste, že: Tafelspitz dostal pomenovanie podľa charakteristického rezu pri delení hovädzieho mäsa.
peter-pikovsky-sefkuchar-grandhotel-stary-smokovec
Šéfkuchár hotela, Peter Pikovský, je oceňovaným nielen u nás, ale aj vo svete. Pri výbere surovín si potrpí na lokálne potraviny a záleží mu na podporovaní regionálnych dodávateľov.

grandhotel-stary-smokovec-jedlo1

grandhotel-stary-smokovec-jedlo