Adrenalín a zábava na Liptove – pozrite sa, čo môžete zažiť

Liptov. Idylický kraj s nádhernou prírodou obkolesený mohutnými Nízkymi a Západnými Tatrami a Veľkou Fatrou. Na prvý pohľad tu panuje nevýslovný pokoj. Kto sem však raz zavíta, zistí, že okolie Liptova vo veľkom vyhľadávajú prívrženci adrenalínu a poriadnej zábavy. Nečudo, veď kraj pod Tatrami ponúka priestor na odpočinok a zároveň tuhnutie krvi v žilách. Ak plánujete stráviť voľné chvíľky na Liptove, neváhajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi.

Vodný svet pre každého

akvapark-aquapark-besenova-tobogany-relax-liptov

Schladiť sa po namáhavej turistike v osviežujúcej vode, či zahriať sa po výdatnej lyžovačke v termálnom bazéne. Pri tom všetkom si nerušene užívať pohľad na okolie Liptova a dýchať pravý horský vzduch. Takéto spojenie prírody a oddychu nájdete v rozľahlom vodnom komplexe v Bešeňovej. Deň si môžete spríjemniť žiadanými relaxačnými procedúrami, adrenalín vám stúpne počas divokej jazdy na farebných toboganoch a pocit pravej morskej dovolenky vám navodí bazén v Stane zábavy s umelým vlnobitím.

vlnobitie-besenova-tobogany-aquapark

Ak pri adrenalínových radovánkach vyhladnete, pochutnať na špecialitách si môžete v najväčšej reštaurácii Bistro.

Loďou po Liptovskej Mare

windsurfing-liptovska-mara

Neprehliadnuteľná vodná plocha sa nachádza medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom. Je obľúbeným miestom vášnivých rybárov aj nadšencov bažiacich za vodnými dobrodružstvami. Nádrž preto ponúka rozmanité množstvo aktivít pre všetky vekové kategórie. Ak máte chuť vyskúšať jachting, windsurfing alebo sa len chcete pokochať a bezstarostne si užiť okružnú plavbu po Liptovskej Mare, ste tu správne.

liptovska-mara-adrenalin

Vodná nádrž Liptovská Mara vznikla zatopením 13 obcí. Pôvodná veža gotického kostola jednej z obcí je sprístupnená verejnosti ako súčasť Archeoskanzenu Havránok.

Poďme spolu lietať

hurricane-factory-liptov-adrenalinove-zazitky

Ruku na srdce. Kto v detstve aspoň raz nesníval o tom, aké by to bolo vzlietnuť? Zažiť voľný pád a pocit vetra vo vlasoch nie je až také nereálne, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Stačí na to dávka nadšenia, špeciálna kombinéza a jeden veterný tunel, v ktorom sa plnia odvážne detské sny. Práve taký sa nachádza na Liptove v Hurricane Factory, kam môže každý vyznávač adrenalínu bez obáv zavítať.

Najväčší aquapark

tatralandia-aquapark-liptovsk-mikulas

Pokojné prostredie Liptova je návštevníkmi vyhľadávané nielen pre nádherné scenérie, ale aj pre rozmanitosť atrakcií, ktoré sa v okolí ponúkajú. Jednou z nich je najväčší celoročný areál na Slovensku Aquapark Tatralandia. Plavecké a termálne bazény, tobogany, vodné hojdačky, vodné lezecké steny a športoviská sú synonymom dokonalého relaxu v prekrásnej lokalite. Sto ľudí, sto chutí, každý si môže vybrať, čo sa mu zapáči. Pre návštevníkov, ktorí majú radi netradičné zážitky, sa v komplexe nachádza exotický Tropical Paradise, krytý priestor s tropickou faunou a flórou, alebo Keltský saunový svet vhodný na relax tela aj duše.

bricklandia-liptov-vystava-z-lego-kociek

Spojte oddych v bazénoch s hrou a navštívte s deťmi počas letných prázdnin Bricklandiu. Výstava z lego kociek chytí za srdce malých aj veľkých.

holiday-village-tatralandia-ubytovanie-liptovsky-mikulas

Vedeli ste, že pobyt v Tatralandii sa najviac oplatí vtedy, keď ste ubytovaní priamo v areáli? Využiť môžete výhodné cenové balíčky, nazbierať body na vernostný program GOPASS a ste neustále v centre vodnej zábavy.

Pre milovníkov športu

liptov-arena-sport

Nadšenci športu a aktívneho oddychu nájdu svoj kúsok raja v športovej Liptov Aréne. Možnosti sú skutočne pestré, zahrať si môžete známe loptové hry (futbal, volejbal, basketbal) alebo skúsiť modernú gymnastiku. Za zmienku stojí aj posilňovňa, ktorá je súčasťou arény.

Zapamätajte si:

  • Vodné radovánky na Liptove môžete spojiť s návštevou Archeoskanzenu Havránok, ktorý dokladuje prítomnosť Keltov na našom území.
  • Počas letných prázdnin s deťmi navštívte výstavu lego kociek – Bricklandiu alebo Motýliu záhradu.
  • V Hurricane Factory si vyskúšajte lietanie s kvalifikovanými inštruktormi.
  • Aquapark Tatralandia je najväčší celoročný areál na Slovensku.