O čom tvoja priateľka sníva, ale nepovie: Najkrajšie miesta na zásnuby v Tatrách

0
4767
zasnuby-v-tatrach

Žiadosť o ruku – životný okamih, nad ktorým rozjímala asi každá slečna, malá či veľká. Predstavovala si, ako muž jej srdca pokľakne, všetko navôkol bude krásne, on položí „tú“ otázku, ona povie áno a navždy budú s úsmevom spomínať na onú chvíľu. Dnes je zasnúbenie právoplatné, ak je spečatené fotkou, takou tou do rodinného albumu (alebo proste len na instagram). Kde však hľadať super romantické miesta na takéto zábery? Predsa v Tatrách.

zasnuby-v-tatrach-inspiracia

Inšpirácie na romantické miesta v Tatrách, ak nie je vaša priateľka práve turistický typ

V takomto prípade je výbornou voľbou Štrbské pleso – za pekného počasia ponúka prekrásne výhľady na končiare, a to obzvlášť z loďky plaviacej sa po pokojnej hladine tohto najznámejšieho tatranského plesa. Vysoké štíty, čln, vínko, vy dvaja – romantika sa bude dať krájať nožom.

zasnuby-strbske-pleso-vysoke-tatry

V zimnej sezóne je miestom ako stvoreným pre romantiku Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, kam vás zo Starého Smokovca pohodlne vyvezie pozemná lanovka – ocitnete sa v rozprávke o ľadovom kráľovstve a vašej polovičke bude chýbať už len prstienok k tomu, aby sa stala princeznou. Ako lusknutím prsta sa môžete vďaka lanovke ocitnúť na Lomnickom štíte, odkiaľ sa vám naskytne jeden z najikonickejších výhľadov na panorámu Tatier. Osudovú otázku môžete položiť pri kochaní sa ňou na vysunutom mostíku alebo, ak je vaša milá kaviarničkový milovník, pokľaknite v kaviarni Dedo, ktorá je najvyššie položenou na Slovensku. A ak chcete tento zážitok vycibriť do absolútnej dokonalosti – rezervujte tu jednu z dvoch izieb a prežite so svojou už snúbenicou noc na „Lomničáku“, alebo poradie obráťte a otázku „Vezmeš si ma?“ vyslovte po prebudení sa v nadmorskej výške 2 634 m.n.m. so zrakom upreným na vychádzajúce slnko.

noc-na-lomnickom-stite-vysoke-tatry

noc-na-lomnickom-stite-vysoke-tatry

Tipy pre pánov, ktorých polovička pokojne zdolá aj Gerlachovský štít

Dámu, ktorá je telom i dušou turistka, určite dostane spojenie zdolania tatranského štítu s požiadaním o ruku – v tom prívale endorfínov ani len nezaváha a určite odpovie „áno“. Hoci je pre výstup na Gerlach podmienkou prítomnosť vysokohorského vodcu, takže tam nebudete len vy a príroda, aspoň vám môže cvaknúť neopakovateľnú fotku. A tento ťah ponúka aj trefné vety na štýl: „Ak sme spoločne zvládli túto 18 km dlhú cestu a 7 hodín šliapania v náročnom teréne, zvládneme aj spoločnú cestu životom. Vezmeš si ma?“

ziadost-o-ruku-gerlach-vysoke-tatry

Len o 150 metrov nižší je najnavštevovanejší tatranský vrchol Rysy, výhľad z ktorého sa považuje za najrozľahlejší – nie náhodou sú Rysy považované za klasiku, akúsi alfu a omegu turistiky. Nebudete tu síce sami, ale aj spontánny potlesk od ostatných turistov má niečo do seba. Za ďalším jedinečným miestom sa vyberte cez Mengusovskú dolinu na Kôprovský štít – buď pokľaknite pred svojou láskou až na vrchole, alebo ešte cestou naň, na provizórnom drevenom schodisku, týčiacom sa nad Veľkým Hincovým plesom – tento uhol pohľadu je bezpochyby jedným z najfotogenickejších vôbec. Prekrásnymi miestami pre životné rozhodnutia, najmä, ak milujete energiu vodných zákutí, je ikonická lokalita Popradské pleso alebo Zelené pleso, ktoré je nielen ideálnym miestom pre zasnúbenie sa, ale je i častou voľbou mladomanželov na svadobné fotenie – darmo, kontrast bielych šiat a prírody má nezameniteľný náboj.

A teraz niečo medzi – miesta, ktoré nevyžadujú kondičku vrcholového športovca, no svojou atmosférou počarujú každému (za)milovanému

V Tatrách sa ukrývajú i miesta, ku ktorým sa po vlastných dostanete raz-dva. Hovorí sa, že cesta je cieľ a v tomto prípade to tak naozaj je – reč je o vodopádoch Studeného potoka, ktoré budú lemovať vašu prechádzku. Sadnete si na skalu, močiac nohy v priezračnej vode, dýchajúc voňavý horský vzduch a počúvajúc  zurčanie padajúcej vody a dokonalá chvíľa na vytiahnutie prstienka je na svete. Plus, tyrkysovo svieža voda bude skvelým akcentom na fotkách.

Pokračovaním v tejto trase sa môžete dostať k útulnej Rainerovej chate, najstaršej vo Vysokých Tatrách. Na drevenú lavičku naservírujte svojej milej horalku, čaj (možno aj tatranský) a prsteň – veď práve v jednoduchosti sa skrýva skutočná krása. Ale aby sme nehovorili len o Vysokých Tatrách, aj Nízke ponúkajú echt romantické miesta pre chvíle, akými zásnuby sú. Napríklad taká Kráľova Hoľa – pri pohľade na okolitú krajinu zanôtite hlbokým hlasom notoricky známu pieseň a máte to v suchu. A určite nesmieme vynechať lyžovanie – veď aj na svahu sa dajú pripraviť nezabudnuteľné chvíle, najmä ak ste srdcom lyžiari. Naplánujte lyžovačku v Jasnej do oblasti horského hotela Srdiečko (nech to má symboliku), po zdolaní zjazdovky zastavte pod poriadne zasneženým ihličnanom, pomykajte vetvičkami (nenápadne), nech je vaša láska celá od snehu a vtedy povedzte: „Biela Ti tak pristane, vezmeš si ma?“

https://www.instagram.com/p/BzxG8zsCwwj/

zasnuby-v-tatrach-nizke-tatry

Ale ruku na srdce – každé tatranské zákutie a každý výhľad na štíty či do dolín bude tým najkrajším, ak ho budete zdieľať s vašou láskou.